Piraci z Karaibów Wiki
Wszyscy użytkownicy
Czarnaperla
Ten post jest zablokowany.
• 11/3/2015

Fuzja z innymi wikiami o tematyce Piratów + więcej przekierowań na wiki

Na wstępie chciałbym przeprosić za brak aktywności przez ostatni czas. Było to spowodowane brakiem chęci do edytowania tutaj, bo niestety filmy, które mają zaledwie 4 części nie potrafią przykuć mej uwagi do siebie na długi czas.

A teraz do rzeczy: zauważyłem, że jest kilka wiki o identycznej tematyce. Są opustoszałe i nikt się nimi nie zajmuje. Ich egzystencja z mojego punktu widzenia nie ma najmniejszego sensu więc uważam, że powinniśmy się z nimi połączyć. Jakby to miało wyglądać? Bardzo prosto: większość z tych wiki nie ma nic do zaoferowania, ale mają zajęty adres URL, a gdyby ten URL przekierowywał tutaj, na jedyną słuszną wiki o Piratach z Karaibów, zwiększyłoby to nam aktywność na której powinno nam zależeć. Podam prosty przykład: ktoś zainteresowany serią będzie chciał założyć wiki o Piratach z Karaibów lub do takowej dołączyć. Jest przy tym bardzo dużo szansa (ok. 66%), że nie trafi do nas, a do innej, która jest pusta i zniechęcająca do pracy. U nas aktywność jest znacznie większa, mamy całkiem sporo stron, a także ogarniętą stronę techniczną. Te czynniki decydują o tym czy ktoś zechce zostać tu na dłużej.

Linki do innych wiki o Piratach z Karaibów:

Ponadto, byłbym zdania, by stworzyć parę przekierowań z potencjalnych adresów kojarzących się z Piratami z Karaibów ("pl.potc.wikia.com", "pl.jacksparrow.wikia.com", "pl.jack-sparrow.wikia.com", "piraci.wikia.com").

Jak sprawić, by dane adresy przekierowywały na naszą wiki? Otóż trzeba z tym napisać staffów (nie wiem, czy helperzy mają takie uprawnienia). Piszę o tym tutaj, bo potrzebne jest zdanie społeczności, a poza tym ja na ten moment nie jestem w stanie się tym zająć ze względu na chwilowy brak dostępu do e-maila.

Jeszcze jedno: z racji tego, że Piraci z Karaibów jest polską, unikatową nazwą uważam, że prefiks pl. jest zbędny. Wg. mnie, powinno się go obciąć pozostawiając oczywiście przekierowanie z obecnego adresu.

0 1
  • Zagłosuj
  • Odpowiedz
Czarnaperla
1
• 11/10/2015

Zajmę się tym.

Jeden z adresów, pl.pirates przekierowuje już na naszą stronę. Wcześniej  był to adres 30-artykułowej wiki nieużytkowanej od 2 lat.

Co do szansy 66%, to jest ona czysto teoretyczna, bo nasza wiki ma stronę na fb i znajduje się w rankingu (na dość niskim miejscu, ale zainteresowani PzK znajdą).