FANDOM


Witajcie w kolejnej odsłonie projektu miesiąca. Może tym razem będzie skromnie w sugestię, ale chyba dość już odkładaliśmy ten moment.

Chociaż rzecz jasna w maju będzie miał premierę tylko jeden film, to w istocie artykuł o każdym z nich trzeba przejrzeć, dodać streszczenia wydarzeń oraz zdecydować się na jeden wariant infoboksu.

Premiera „Zemsty Salazara” 24 maja, więc w ostatnim tygodniu polecam skupić się na tej jednej produkcji; nie tylko w ramach artykułu o samym filmie, ale też innych bardziej wyspecjalizowanych. Istniejące już tam redlinki mogą dać podpowiedź, co może się przydać.

Ten film jest także wyjątkowy także dlatego, że jako pierwszy z serii zostanie w pełni zdubbingowany. Być może uwzględnić polską obsadę w artykule o filmie oraz podać aktora wersji polskiej w artykułach o danych postaciach — oczywiście gdy poznamy w końcu szczegóły. Póki co wiemy tylko, że w Jacka Sparrowa wcieli się Cezary Pazura (który już wcześniej podkładał głos pod Deppa w Alicji). Jeśli ktoś ma na to ochotę, można rozważyć stworzenie artykułu także i o nim.

Pamiętajcie, że zawsze możecie składać własne propozycje ulepszeń.

PS: Niech nie zniechęci was wieść o możliwym połączeniu z Disney Wiki. Jeśli do niego dojdzie, wasz wkład i tak nie zginie.