Piraci z Karaibów Wiki
Advertisement


Carina Smyth — astronomka żyjąca w połowie XVIII wieku. Córka niesławnego pirata Hectora Barbossy, która została pozostawiona jako niemowlę w sierocińcu w Anglii, gdzie dorastała, nie znając prawdy o swoim pochodzeniu. Dzięki tajemniczemu dziennikowi Galileusza, który był jej jedynym łącznikiem z przeszłością, Carina stała się genialną myślicielką, kobietą wyprzedzającą swoje czasy. Jako młoda dziewczyna znalazła zatrudnienie jako służąca w Hanover Hall, gdzie rozwijała swoje zainteresowania astronomią, czasem i matematyką. Choć w jej czasach kobiety nie miały prawa do studiowania na uniwersytecie, Carina walczyła o to, by udowodnić światu, że jej wiedza pochodzi z ciężkiej pracy, a nie z czarów. W końcu postanowiła odnaleźć Mapę, której nie może odczytać żaden człowiek oraz mityczny Trójząb Posejdona, mając nadzieję na rozwikłanie tajemnicy, skąd pochodzi i odkrycie, kim naprawdę jest. Płynąc na Karaiby, znalazła się w samym środku niebezpiecznej wyprawy po Trójząb Posejdona, gdzie spotkała młodego żeglarza Henry'ego Turnera i niesławnego pirata Jacka Sparrowa.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Carina Smyth urodziła się w 1732 r. Jej ojciec, Hector Barbossa (uważając się za niegodnego bycia rodzicem) zostawił ją w sierocińcu niecały rok po urodzeniu, po tym jak jej matka Margaret Smyth zmarła z nieznanych przyczyn. Opuściła sierociniec z pamiętnikiem, na którym widniał rubin i imię: "Carina Smyth".

Życie w domu dziecka[]

W miarę jak dojrzewała, wykazywała się ciekawością i ostrym językiem, który zawsze pakował ją w kłopoty; takie, które skłaniały dobroczyńców do pakowania jej walizek i wysyłania, by stała się problemem kogoś innego. Przenosząc się z domu dziecka do domu dziecka w końcu trafiła do domu należącego do Lorda Willoughby'ego, głęboko na angielskiej wsi. W wieku ośmiu lat zaprzyjaźniła się z innym sierotą, chłopcem o imieniu James. Oboje mieli szczęście, że wciąż mieli swoje tokeny, specjalne przedmioty, które identyfikowały ich, gdyby ich rodzice kiedykolwiek zdecydowali się wrócić. On posiadał dziesięć kulek wyrzeźbionych z różnych odcieni drewna, a ona — książkę, Dziennik Galileusza. W pewnym momencie grupa chłopców ukradła Jamesowi jego kulki, co doprowadziło do bójki, która z kolei doprowadziła do konfiskaty jego kulek. Carina planowała pomóc Jamesowi odzyskać jego kulki z pokoju pana Conwaya. Zamieniła worek kulek na worek kamieni, aby oszukać strażników. Podczas gdy Jamesowi udało się uciec z kulkami, Carina została złapana przez panią Altwood i pana Conwaya, co przyniosło jej kilka nagan. Z biegiem czasu Carina dowiedziała się, że dziennik Galileusza został napisany po włosku i zapragnęła, aby ktoś nauczył ją tego języka, mając nadzieję, że z książki dowie się, kim był jej ojciec.

Poszukiwanie Trójzębu Posejdona[]

Occhiolino[]

"Dobra robota Carina... Teraz straciłaś najcenniejszą rzecz, jaką kiedykolwiek miałaś..."

― Carina Smyth

Podczas rejsu do Saint Martin, Carina wykorzystała informacje zawarte w Dzienniku do skonstruowania Occhiolino, wynalazku Galileusza. Occhiolino miało "moc odkrywania 'tajemniczych rzeczy' dla tego, kto go użyje". Carina skończyła kompletować urządzenie, kiedy jej statek przybył do Saint Martin, używając klamki, którą dostała od kucharza statku jako ostatni element. Wyjaśniając funkcję urządzenia bezinteresownemu kucharzowi, Carina została podsłuchana przez dwóch miejscowych złodziei, Gana i Jana, którzy następnie ukradli jej ten przedmiot.

Gubiąc ich w tłumie, Carina zbeształa się za mówienie na głos o Occhiolino, dopóki nie zauważyła podejrzanych śladów powozu. Głębsze koleiny wskazywały, że dwóch mężczyzn wsiadło do niego. Postanowiła dogonić powóz, należący do pary o imieniu George i Margaret, dogoniwszy powóz, odkryła, że Gan i Jan rzeczywiście byli w środku. Zażądała zwrotu Occhiolino. Wtedy złodzieje wyciągnęli broń i oddali strzały, które spłoszyły konie, powodując, że powóz wymknął się spod kontroli. Carinie udało się odzyskać Occhiolino, ale Jan ukradł jej dziennik, kiedy on i Gan wyskoczyli z powozu, zanim ten zjechał z mostu.

Straciwszy najcenniejszą rzecz i nie wiedząc, dokąd uciekli złodzieje, Carina użyła Occhiolino do zbadania rozdartego kawałka koszuli Jana, jednego ze złodziei, odkrywając na nim ziarna pieprzu. Korzystając z tej wskazówki, Carina znalazła ich w sklepie z przyprawami, gdzie dyskutowali o tym, co zrobić ze swoją zdobyczą. Carina skonfrontowała się z nimi po raz drugi, aby odebrać swoją własność. Wierząc, że ona używa czarów Gan i Jan uciekli, zostawiając Carinie jej dziennik. W trakcie ucieczki nadepnęli i złamali Occhiolino. Mimo smutku, że lupa została zniszczona, Carina poczuła ulgę, że odzyskała swój dziennik.

Młoda dziewczyna, która była świadkiem tej sceny, założyła, że Carina jest w rzeczywistości czarownicą i zgłosiła się do niej, prosząc o naukę. Carina wyjawiła, że to nauka. Użyła magnesów, aby sprawić, że metalowe miecze wyleciały z rąk ich właścicieli. Dając magnesy dziewczynie i przypominając jej, jak nauka może poprawić życie, Carina wznowiła swoją misję.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara[]

W mieście St. Martin została oskarżona o uprawianie czarów. Miała zostać powieszona razem z piratem Jackiem Sparrowem, który miał zostać zgilotynowany, jednak obojgu udało się uciec. Razem z Henrym Turnerem została wzięta jako zakładniczka na okręcie "Konająca Mewa", aby odczytać mapę, znajdującą się w dzienniku otrzymanym od ojca, i wyznaczyć drogę do Trójzębu Posejdona. Po przywróceniu "Czarnej Perły" do normalnych rozmiarów, była nawigatorem na statku, dowodzonym przez Barbossę. Brała udział w walce o Trójząb Posejdona. Później, ratując się z dna morza, dowiedziała się od Barbossy, że jest jego córką. Po jego śmierci przejęła jego nazwisko. Razem z Henrym czekała na Willa Turnera.

Advertisement