FANDOM


Chow Yun-Fat ( 周润发; ur. 18 maja 1955 w Hongkongu) - chiński aktor pochodzący z Hongkongu.

BiografiaEdytuj

Wychował się w rodzinie robotników rolnych. W 1965 przenieśli się do Kowloon w Hongkongu. W wieku 17 lat skończył szkołę, a rok później, w 1973, rozpoczął karierę aktorską. Po skończeniu studiów przez 14 lat był aktorem telewizyjnym. W 1976 r. zagrał w 128 odcinkach serialu Hotel, który przyniósł mu sławę w Chinach. Za rolę w filmie Hongkong 1941 otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Asian Pacific Film Festival. Przez wiele lat współpracował z  chińskim reżyserem Johnem Woo. W 1999 r. wystąpił w roli króla Mongkuta, władcy Tajlandii, w amerykańskim filmie Anna i król, a rok później zagrał główną rolę w słynnym chińskim filmie Przyczajony tygrys, ukryty smok. W 2007 roku zagrał rolę Sao Fenga w Piraci z Karaibów: Na krańcu świata.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki