FANDOM


HMS Interceptor to bryg Royal Navy. Statek ten był najszybszym statkiem Królewsiej Marynarki Wojennej.


Historia Edytuj

HMS Interceptor zacumowany był w Port Royal. Doku, przy którym był statek, strzegli dwaj strażnicy, Mullroy i Murtogg, podczas gdy Jack Sparrow przybył do portu. Kiedy pirat przyszedł obejrzeć jedyny statek, który mógłby doścignąć Czarną Perłę, natknął się na dwóch żołnierzy i aby odwrócić uwagę Anglików, spowodował kłótnię między nimi odnośnie istnienia Czarnej Perły. Niestety Jackowi nie udał się jego chytry plan i znalazł się w więzieniu.

Dzień po zchwytaniu Sparrowa i ataku na Port Royal, Will Turner przekonał pirata, aby pomógł mu uratować Elizabeth Swann od kapitana Hektora Barbossy i jego przeklętej załogi. Po porwaniu HMS Dauntless, Jack i Will obmyślili plan przejęcia Interceptora. Gdy Norrington dowiedział się o ucieczce pirata na angielskim statku, zarządził pościg. Do tego wykorzystano właśnie HMS Interceptor, by jak najszybciej pochwycić Jacka i odzyskać okręt. Kiedy Anglicy weszli na pokład HMS Dauntless, Sparrow i Turner przeskoczyli na szybsy statek i odpłynęli. Komodor chciał ponownie ruszyć w pościg, lecz piraci uszkodzili koło sterowe, przez co nie można było sterować okrętem.

Interceptor zawrót

Jack i Will przybyli na Tortugę, gdzie spotkali się z Joshamee Gibbsem, który zwerbował załogę na pokład Interceptora. Sparrow obejrzał załogę przed przyjęciem ich na pokład. Okazało się, że wśród ochotników, Jack spotkał jedną ze swoich byłych kochanek, Anamarię.

Korzystanie ze swojego kompasu, Jack dogonił Czarną Perłę.

Później, gdy Jack został uwięziony po uwolnieniu Elizabeth, Interceptor próbował uciec Perle. Załoga próbowała dotrzeć na pobliską mieliznę, ponieważ angielski statek miał mniejsze zanurzenie niż okręt Barbossy. Aby sztuka ta udała się, trzeba było wyrzucić zbędny balast, w tym amunicję. Niestety, Czarna Perła zaczęła ich doganiać. Załoga Interceptora zdecydowała się walczyć i załadowała wszystko, co zostało do armat. Aby uzyskać lepszą pozycję do ataku, piraci z Interceptora zarzucili kotwicę, powodując obrócenie statku o 180 stopni. Po zaciętej walce, w której maszt angielskiego statku został połamany, załoga została przechwycona przez przeklętych piratów, a HMS Interceptor zatonął.

Interceptor barbossa