FANDOM


Ostrzeżenie Ta strona jest obecnie w remoncie. Jej treść jest tylko wersją roboczą.
Stub-icon.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
  1. PATRZ Szablon:InfoboxA 

Joshamee Gibbs – załogant „Czarnej Perły”, mimo że wcześniej służył pod rozkazami kompanii wschodnioindyjskiej. Sam aktor – Kevin McNally, dostał nagrodę im. Laurence'a Oliviera dla najlepszego odtwórcy roli drugoplanowej. Gibbs jest człowiekiem zabobonnym, wspominał często, że np. wziąć na pokład kobietę to pewny pech. Gibbs jest ogólnie postacią pozytywną, ponieważ jest  jednym z niewielu załogantów „Czarnej Perły”, który nie zdradził Jacka Sparrowa.

Słóżba w Kompanii WschodnioindyjskiejEdytuj

Wczesne LataEdytuj

Od najmłodszych lat słóżył w Kompanii Wschodnioindyjskiej. Pewnego dnia Jack Sparrow wraz ze swoim ojcem zostali schwytani przez statek kompanii na którym znajdował się gibbs który mimo że był marynażem pod rozkazami kompanii potajmenie pomógł uciec swojemu przyjacielowi i jego ojcu.

Podróż do Port RoyalEdytuj

Pewnego dnia wraz z marynarką przewoził gubernatora Weatherby Swann i jego córkę Elizabeth z Anglii do Port Royal, Johsamee usłyszał jak Elizabeth śpiewa piracką pieśń zdenerwowany powiedział się oficera Jamesa Norringtona  że to przynośi pecha, chwilę po tym Statek kompanii napotkał zniszczony statek, Gibbs stwierdził że to wina piratów. Jeszcze przez jakiś czas był marynażem kompanii lecz odszedł zwracając sie ku piractwa.

Pirackie życieEdytuj

PoczątkiEdytuj

Niewiadomo kiedy dokładnie i dlaczego Gibbs znalazł się na Tortudze przypuszcza się że jego przyjaciel Jack Sparrow przekonał go do tego. Pewnego dnia na Tortudze pojawił się Jack Sparrow z Willem Turnerem, Jack przedstawił Gobbsowi plan odbicia Czarnej Perły.

Słóżba na HMS ProvidenceEdytuj

Gibbs obiecał pomoc Jackowi w zwerbowaniu załogi. Dotarł wraz z resztą załogi dowodzonej przez Jacka Sparrowa na Isla da Muerte gdzie starli się z Czarną Perłą po której ścigacz stracił kapitana następnie znów przypłyneli na Isla da Muerte i kożystając z zamieszania odzyskali Czarną Perłę bez Jacka którego czekało powieszenie jednak załoga wróciła po kapitana któremu dzięki pomocy Turnera udało się uciec

I Oficer na Czarnej PerleEdytuj

Po odbiciu perły Jack mianował Gibbsa I oficerem. Przez następny rok Czarna Perła pod rozkazami Sparrowa grabiła niewiele przez co część załogi czuła się niezadowolaona wtedy Jack przedstawił załodze tajemniczy klucz który mieli znaleźć aby zdobyć skrzynie z sercem davego Jonesa kapitana Holendra któremu Jack był winny służbe jons wysłał za perłą Krakena przed który miał zabrać jacka na pokład holendra załoga uciekła na Isla Pelegostos na której tubylcy uznali za wodza zaś Gibbsa wraz zresztą załogi, ostatecznie wszystkim udało się uciec na Perłę załoga udała się do Tia Dalmy która dała załodze wskazówki dotyczące Jonsa i Holendra. Następnie doszło do konfrontacji z Perły z Holendrem na którym Jack wynegocjował z jonesem cene za swoją duszę którą było sto innych dusz więc Jack, Gibbs i reszta załogi udała się na tortugę na której Gibbs i Jack zwerbowali kilku nieświadomych członków w tym byłego komodora Kompanii Wschodnioindyjskiej Jamesa Norringtona i Elizabeth Swann która poszukiwała zaginionego Willa. Wreszcie załoga odnalazła Isla Crueces na któej była skrzynia poszli po nią Jack, Elizabeth i Norrington, Gibbs wraz z resztą załogi został na Perle kiedy wrócił na nią Jack perła zaczeła uciekała przed Holendrem ostatecznie perła uciekła przed holendrem lecz zaczą ją gonić Kraken załoga odstraszyła Krakena Jack zarządził ewakuację lecz sam został na perle załoga z Gibbsem uciekła widząc krakena niszczącego perłę.Gibbs wraz z załogą wyruszyli do Singapuru po statek Sao Fenga aby dotrzec do luku Davego Jonesa załoga dociera do luku pod dowództwem Barbossy lecz zniszczyli statek. Wszyscy ostatecznie uciekają z luku Czarną Perłą Barbossa z Jackiem zwołują Trybunał Braci który ustalił aby uwolnić Claypso gibbs jest jedną z osób które to czynią później dochodzi do walki z holendrem w której jack przebija serce davego Jonesa ręką Willa. Holender Przechodzi na stronę pratów perła z holendrem ruszają na HMS Endeavour który zatopili. Po zwicięstwie wszyscy ruszają na Tortugę na której Perła została zabrana przez Barbossę Gibbs jest jedyną osobą z załogi która nie zdradziła Jacka.

Powrót do Kompanii WschodnioIndyjskiejEdytuj

Gibbs w Londynie został uznany za Jacka Sparrowa przez co czekał go proces dzięki przebiegłośći Jacka zostaje uwolniony, Służby przejżały że proces został sfałszowany przez co miał czekać go stryczek wtedy pojawił się korsarz Barbossa który powiedział że uwolni Gibbsa jeśli ten odda mu mape źródła wiecznej młodośći Gibbs rzucił mapę w ogień i powiedział Barbossie że zna mapę na pamięć przez co zmusił go do przyjęcia siebie do Kompanii jako nawogator. Kompania dotarła do źróła, a Gibbs dzięki kompasowi Jacka odzyskał perłę w butelce  ze statku Czarnobrodego.

Po odzyskaniu PerłyEdytuj

​Jack przez dwa lata nie uwolnił perły, jego napady były nieudane poza tym Jack się rozpił po kolejnym nieudanym napadzie Gibbs z ostatnimi załogantami opuścił Jacka, ten nieświadomie uwolnił Salazara którego kilkanaście lat wcześniej zamkną w diabelskim trójkącie, Sparrow został schwytany przez przez wojsko brytyjskie któro skazało go na śmierć na pomoc rusza mu Gibbs z resztą załogi. Gdy Jack dowiedział się że uwolnił salazara postanowił zdobyć trójżąb posejdona z powrotem zwerbował Gibbsa z resztą załogi zabrą ze soba też Henrego syna Willa i Elizabeth i Catrinę. Załodze udało się wodowanie ,,Zadechłej Mewy statku który zbudował Gibbs zbudował z resztą załogi i Jackiem. Ruszyli mewą ale znalazł ich salazar przez co musieli uciekać na wyspę na której barbossa uwolnił perłę dotarli do trójzębu ale Gibbs został na Perle po zniszczeniu trójzębu pomógł Jackowi Henremu i Carinie wrócić na statek, Gibbs znów został I Oficerem na Czarnej Perle

Życie PrywatneEdytuj

Gibbs jest Lojalnym przyjacielem Jacka Sparrowa, jeśli chodzi o związki z kobietami było one podobne do związków Jacka czyli bardzo krótkie.