FANDOM


Kompas Jack'a Sparrow'a był niezwykłym przyrządem nawigacyjnym najczęściej stosowanym przez kapitana

Kompas Jack'a

Jack'a Sparrow'a. Busolę otrzymał od umierającego kapitana Złej Wiedźmy. Jakiś czas później, kompas znalazł się w rękach Tii Dalmy, od której Jack wynegocjował przedmiot. Kompas ten był kluczem do wszystkiego dla tych, którzy wiedzieli, jak go używać. W przeciwieństwie do zwykłego kompasu, ten Jack'a wskazywał na to, czego właściciel pragnął najbardziej.

Mimo, że wydawał się być bezużytecznym, a igła nie wskazywała północy, busola Jack'a pomogła mu w wielu przygodach, w tym w poszukiwaniu Skrzyni Umarlaka i Fontanny Młodości.

Kompas stanowił tajemnicze, magiczne połączenie między Diabelskim Trójkątem a Jackiem Sparrowem . W momencie, gdy Sparrow rozstał się z swoją busolą (wymienił ją na butelkę rumu), uwolnił demony z Diabelskiego Trójkąta, w tym Kapitana Salazara .

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.