FANDOM


Palifico był członkiem załogi na pokładzie Latającego Holendra, służąc pod rozkazami kapitana Davy'ego Jones'a jako jego ochroniarz.

Palifico.png


Historia Edytuj

Ogólny wygląd Palifico był bardziej zbliżony do koralowca niż człowieka. W miejscu oczu, nosa, i ust, Palifico miał macki i dwa wieloszczety wystające z jego oczodołów. Władał kordelasem. Jest możliwe, że był osobistym ochroniarzem Davy'ego Jones'a. Był znany z tego, że uwielbiał jeść żywe ryby. Pomimo swojego wyglądu, zachował swoje ludzkie cechy.

Palifico był jednym z członków załogi, którzy wezwali Krakena, by ten zniszczył statek z Edynburga. Później walczył o Skrzynię Umarlaka na Isla Cruces. Palifico kontynuował służbę na pokładzie Latającego Holendra, kiedy Davy Jones służył Kompanii Wschodnioindyjskiej. Podobnie jak w przypadku innych członków załogi, Palifico powrócił do swojej ludzkiej postaci, kiedy Will Turner stał się nowym kapitanem Latającego Holendra.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki