FANDOMPowitanieWiki-wordmark!!

Piraci z Karaibów Wiki to encyklopedia poświęcona serii Piraci z Karaibów. Znajdziesz tu artykuły o filmach, książkach, grach, postaciach, aktorach i twórcach "Piratów".

Ty także możesz przyczynić się do rozwoju naszej Wiki, dodając nowy artykuł lub zmieiając na lepsze już istniejący. Pamiętaj o zasadach naszego Kodeksu. Nie zapomnij odwiedzić naszej strony na FB i udostępnić jej swoim znajomym!

Zapraszamy do zarejestrowania się na FANDOMIE i wejścia na stałe do naszej społeczności!

Istniejemy od 3 czerwca 2013.
Jak dotąd, na naszej Wiki znajduje się 137 artykułów i 333 grafik. Nasi użytkownicy dokonali 3464 edycji.


Slider-header
Filmy
Icon-medal Polecany artykuł Icon-medal
Will turner

Will Turner Jr - fikcyjna postać pojawiająca się w filmach Disneya Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata oraz Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell No Tales. Grany przez Orlando Blooma. Jest synem pirata Billa Turnera oraz narzeczonym i późniejszym mężem Elizabeth Swann. Will, pracował u pewnego kowala jako czeladnik. Był bez pamięci zakochany w Elizabeth Swann, córce gubernatora. Kiedyś podczas rejsu, załoga statku z młodą Swann na pokładzie, zauważyła dziecko w wodzie. Okazało się, że był to właśnie Will. Od tamtego czasu młody panicz Turner żył w Port Royal. Kilka lat później, po wykonaniu jednego ze zleceń, Turner wrócił, do kuźni i zastał w niej pirata imieniem Jack Sparrow. Jako że korsarz groził pannie Swann, pomiędzy mężczyznami wywiązała się walka. Sparrow pokonał Williama, lecz sam został ogłuszony butelką po rumie, przez mistrza Turnera, pana Browna. Komodor Norrington aresztował pirata. Podczas napadu piratów "Czarnej Perły" ...
Czytaj dalej Głosuj!

 

Naszecele-header
Naszym celem jest obecnie osiągnięcie 150 artykułów. Mamy ich 137, a zostało zaledwie 13!
0
150
Administracja-header

Jeśli masz jakieś pytania lub jakiś problem zgłoś się do jednego z administratorów:

Współpraca

Wiki-wordmark.png
Wiki-wordmark.png
Wiki-wordmark.png

Losowy cytat


Póki tam wisisz, posłuchaj mnie uważnie: liczą się tylko dwie zasady – to, co człowiek może zrobić, a czego nie może. Możesz się pogodzić z tym, że twój ojciec był piratem lub nie. Ale wierz mi, że płynie w tobie piracka krew. Co do mnie – mogę cię utopić, ale nie mogę sam poprowadzić statku na Tortugę. A więc, możesz płynąć pod komendą pirata czy nie możesz?

— Jack Sparrow, Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Odśwież, by zobaczyć inny cytat

Facebook
<a href="https://www.facebook.com/piracizkaraibowwiki/">Piraci z Karaibów Wiki</a>

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.