FANDOM


  1. PATRZ Szablon:InfoboxATortuga, znana również jako port Tortuga - wyspa na Karaibach. Wyspa ta była ulubioną kryjówką piratów.


Historia Edytuj

W XVIII wieku Tortuga stała się głównym ośrodkiem piractwa. Wyspa ta zamieszkana była przede wszystkim przez piratów, korsarzy, prostytutki, złodziei i pijaków. Tortuga stała się schronieniem dla łotrów, łajdaków i bandytów na Karaibach. Wyspa ta ogólnie wydawała się być miejscem bezprawia.

Tortuga3

To właśnie na Tortudze Jack Sparrow zwerbował załogę, na podróż do Isla de Muerta. Spotkał się również z dwoma kobietami - Giselle i Scarlett, które znał już wcześniej. Jednakże panie nie były zadowolone ze spotkania i obie spoliczkowały go z całej siły.

Rok po bitwie na Isla de Muerta, Jack i Gibbs wrócili na tę wyspę, by zatrudnić więcej członków załogi w celu uregulowania długu u Davy'ego Jonesa. Wtedy to Sparrow spotkał zhańbionego Jamesa Norringtona oraz Elizabeth Swann. Oboje przyłączyli się do załogi Jacka.

Bach

Kilka lat później, gdy Barbossa przejął okręt Czarnobrodego, Zemstę Królowej Anny, również wypłynął na tę wyspę, aby świętować swe zwycięstwo nad Edwardem Teachem.