FANDOM


Trójząb Posejdona to legendarna broń morska, ukryta w głębiach wód. Dawała ona kontrolę nad wszystkimi morzami,
TridenteDePoseidónPotC5.jpg

a także zdejmowała klątwy. Była mityczną bronią boga mórz Posejdona. Wiele istnień nie wierzyła w jej prawdziwość, większość uważała broń za kolejną, morską legendę.

Piraci z Karaibów: Zemsta SalazaraEdytuj

Trójząb stanowi nagrodę w wyścigu między Jackiem Sparrowem , Salazarem , Cariną Smyth i Henry Turnerem . Każdy z nich miał własne plany na wykorzystanie trójzębu. Do odnalezienia Trójzębu trzeba było odczytać ,,Mapy, której nie ma" - stanowiło to jedną z ważniejszych zagadek w piątej części filmu. Kluczem odnalezienia broni był notes Cariny Smyth a także jej umiejętności astrologiczne, wliczając w to czytanie z gwiazd.

Została odnaleziona przez Jacka Sparrowa , Carinę Smyth i Hectora Barbossę , przy czym ostatni poświęcił swoje życie, by po zdjęciu klątwy z Salazara , ten nie mógł się wydostać z otchłań mórz. Po złamaniu Trójzęba przez młodego Turnera , wszystkie morskie istoty zostały uwolnione z obciążających je klątw - wliczając w to właśnie Salazara czy Willa Turnera .

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki